Warmshowers Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Warmshowers Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bisiklet seyahatlerinde özellikle düşük bütçeli olanlarda bedava konaklamalar için birebir olan uygulamaların başında Warmshowers geliyor. Bu yazımda Warmshowers nedir ve nasıl kullanılır gibi sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım. Hazırsanız başlayalım.

Warmshowers nedir?

Warmshowers bisikletçiler için oluşturulmuş, dünyanın her yerinden bisiklet kullanıcısı insanın birbirini misafir ettiği, referans sistemine bağlı çalıştığı için güvenilir olan, tamamen ücretsiz bir konaklama sitesidir. Site bisikletli gezginler için oluşturulmuş olduğu için üyelerinin hepsi de bisikletli gezginlerden oluşuyor. Bisikletle seyahat etmiyorsanız da buraya üye olabilirsiniz tabii ama bu durumun çok da hoş karşılanmayacağını tahmin ediyorum.

Bisikletçiler için olmasının en büyük avantajlarının başında, sizi misafir eden kişi de bisiklet kullanıcısı olduğu için, bisikletinizi koyabilecek güvenli bir yer olduğunu önceden biliyor olmanız geliyor. Bisikletle seyahat edenler bunun ne büyük önem taşıdığını anlayacaklardır. Gideceğiniz yerde bisikletinizi koyabileceğiniz bir yer olmaması durumunda da kullanıcı profilinde özellikle bu durumu belirtiyor.

warmshowers-profil-konaklama

Bu siteye üye olmak son derece kolay. Sitenin Türkçe arayüzü de var. Ama tabi burada da iletişim için genelde İngilizce kullanılıyor.

Warmshowers Referansları

Buradaki yorum sistemi Couchsurfing’de olduğu kadar kapsamlı değil. Burada da başkasının sizin için yazdığı yoruma herhangi bir şekilde müdahale edemiyorsunuz. Silemiyorsunuz, değiştiremiyorsunuz. Couchsurfing’den farklı olarak birine yazmış olduğunuz kendi yorumunuzu düzenleyip silebiliyorsunuz. Yorumlarınızı görselde görünen yere yazıp, dilerseniz fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Bence fotoğraf ekleyebiliyor olmak yorum yapmayı son derece keyifli bir hale getiriyor.

warmshowers nedir
Warmshowers referans yazma
warmshowers nedir
Warmshowers referans yazma

Warmshowers’ın ios ve android için ücretsiz uygulamasını indirerek mobil cihazlardan erişim sağlayabilirsiniz.

Warmshowers’ın Avantajları Nelerdir?

  • Bisiklet camiası tarafından kullanıldığı için misafir olacağınız kişiyle en az bir ortak noktanız oluyor.
  • Bisikletinizi koyabileceğiniz güvenli bir yer olması bisikletli gezginler için dünyanın en büyük lütfu.
  • Neden bilmiyorum ama bisikletçilerin daha anaç, daha koruyucu ve daha paylaşımcı bir tarafları var. O yüzden Warmshowers diğer benzer uygulamalardan çok daha samimi ilişkiler kurulmasını sağlayabiliyor.
  • Warmshowers’ın en güzel taraflarından biri de konaklama için evini açan insanların evlerini harita üzerinde işaretliyor olmaları. Aynı zamanda birçok üye telefon numaralarını da profillerinde paylaşıyor. Böylece yakınlarınızda olan Warmshowers üyelerini görebiliyor ve kolayca iletişim kurabiliyorsunuz.

Seyahat ederken işinize yarayabilecek son derece faydalı seyahat önerilerime göz atmak isterseniz “Seyahat Önerileri” kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın! Bu önerilerden bazıları size son derece konforlu bir seyahat sunabilir. 


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar