akaleos kamp

Akaleos Kamp | Kaz Dağları

Akaleos Kamp Alanı Kaz Dağları’nda Zeytinli Köyü’nden 3-4 km uzaklıkta, Zeytinli Deresi’nin hemen kenarına kurulmuş bir kamp alanı. Kamp yerinin sahipleri emekli iki öğretmen. Emekli olup buraya yerleşmişler. O yüzden profesyonel bir tesisten çok bir aile işletmesi gibi düşünülebilir. Bu da ortamın daha samimi ve sıcak olmasını sağlıyor.

Akaleos Kamp Alanı’nda Nasıl Vakit Geçirebilirsiniz?

Her şeyden önce doğanın tam içinde olacağınız bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Bunda en büyük pay çekmeyen telefon hatlarında tabii. İsterseniz çardaklarda dereye karşı ayaklarınızı uzatıp dinlenebilir isterseniz buz gibi suda kanoyla gezebilirsiniz. Kanoyla gezmek ücretsiz. Herhangi bir ek ücret talep edilmiyor. Derenin gölet oluşturulmuş kısmını gördüğünüz an yüzmek isteyeceksiniz. Özellikle sabah saatlerinde gün ışığının da etkisiyle cam gibi berrak görünen turkuaz su oldukça çekici geliyor. Yüzmek suyun soğukluğu nedeniyle çok kolay değil ama bir kere suya girdiğinizde çıkmak istemiyorsunuz. Bunda ayaklarınızın dibinde dolaşan hatta sizi zaman zaman gıdıklayan minik balıkların rölü büyük.

Kano ile gezmeyi mutlaka deneyin. Bir de kısa süre de olsa mutlaka hamakta uyuklayın. Derenin sesiyle birlikte mışıl mışıl uyuyacağınıza emin olabilirsiniz. İsterseniz çevrede yürüyüş de yapabilirsiniz.

Akaleos Kamp Alanında Neler Var?

 • Tuvalet ve duş var. Ancak tuvaletlerle ilgili şunu eklemem gerek, mahremiyetine düşkün olanlar için tuvaletler çok uygun olmayabilir. Çünkü tuvalette 2 adet kabin var fakat kabin kısımlarının kapılarının en alt ve en üst kısımları açık. Ses konusunda tedirgin hissedenleri şimdiden uyarmış olayım, hazırlıklı olun. Tuvaletleri genel olarak temiz ve kağıt havlu, peçete bulunuyor. Fakat kabalık zamanlarda temizlik yapılıncaya kadar kısa sürede kirlenebiliyor.
 • Ateş yakmak için barbekü tarzı hazır taş bölmeler var. Oralarda ateşinizi yakabilirsiniz.
 • Tesiste kahvaltı & yiyecek servisi var. Fiyatlar ortalama.
 • Dileyenler kendi yemeklerini kendileri de yapabilir. Dışarıdan yiyecek & içecek getirmek serbest.
 • Doğal kaynaktan gelen ücretsiz içme suyu var.
 • Güneş enerjisi sayesinde elektrik var. Ancak çadırlara özel elektrik çekilmiyor. Mutfak bölümünde elektrik kullanılabilir.
 • Buzdolabı imkanı var. Ancak çadırlara özel değil.
 • Bölgede internet ve telefon çekmiyor.
 • Yüzmek için ufak bir gölet alanı ve iskele var. Güneşlenmek için de iskelenin hemen önünde şezlonglar mevcut.
 • Kano ile gezebilirsiniz.
 • Çadırda kalabileceğiniz gibi ağaç evlerde de kalabilirsiniz.
 • Otopark var.
 • Kamp alanında çadır konaklaması gecelik kişi başı 40 TL.

Ne zaman gidilir?

Kamp yerinin güzelliği dillere destan olunca özellikle haftasonları, bayram günleri ve tatillerde de kalabalık oluyor haliyle. Sessiz ve sakin kamp yapmayı seviyorum diyenler hafta içi gitmeyi tercih edebilirler.

Akaleos Kamp Alanına Ulaşım

Zeytinli Köyü’nden sonra kamp alanına yaklaşık 3-4 km bir yol kalıyor. Bu güzergahta toplu taşıma olmadığı gibi aktif bir araç trafiği de yok. Duyduğuma göre taksiler de fahiş fiyat istiyorlarmış. Kişisel araçla gidilebilir ya da yürünebilir.

Akaleos Kamp Alanı Fotoğraf Galerisi

akaleos kamp alanı
akaleos kamp
previous arrow
next arrow
Slider

ÖNEMLİ EKLEME

Yukarıda Akaleos kamp alanıyla ilgili kişisel deneyimlerimi okudunuz. Kamp alanından ayrıldıktan sonra kamp alanıyla ilgili duyduğum birkaç nahoş hikaye bu eklemeyi yapma ihtiyacını doğurdu. (Kamp alanını az çok araştırdıysanız zaten siz de aynı şeyleri duymuşsunuzdur.) Bu duyduğum şeylerden daha önce haberim olmamamıştı. Sonradan duyunca da yukarıda okuduğunuz yazının sonuna “bu olayları ben görmedim ama anlatılıyorlar, haberiniz olsun” minvalinde bir ekleme yapmıştım.  Amacım kimseyi karalamak değil. Dediğim gibi bu olayları gözümle görmedim o yüzden kimsenin günahını alamam. Ama aynı zamanda gerçeklik payı varsa gidenlerin de mağdur olmasını istemem. O nedenle yazının sonuna sadece gitmek isteyenleri durumdan haberdar etmek adına açıklama düşmüştüm.

Ama yakın zaman önce güvendiğim bir arkadaşım beni birkaç sene önce bir kız arkadaşının başına gelen bir taciz durumundan haberdar etti. Bu olay yine gözümle gördüğüm bir olay değil. Ama bunu bana anlatan arkadaşım güvendiğim ve sevdiğim bir arkadaşım. Böyle ciddi bir konuda yalan söyleyeceğini düşünmüyorum. O nedenle bu eklemeyi yazma ihtiyacı hissettim.

Benim konakladığım süre zarfında gözlemlediğim kadarıyla olumsuz bir durum yaşanmadı. Yaklaşık 50 kişilik bir grup olarak kamp yaptık. Kimseden bir şikayet duymadım. (Benim haberim olmadan bir şey yaşandıysa bilemiyorum.) Ama anlatılanlar ve sonradan öğrendiklerim de yukarıda açıkladığım gibi.

9 Comments

 • benevdeyedim

  Merhaba, kamp alanı icin internetten biraz arastırma yaptıgımda şiddet ve taciz baslıklı iki konu acılmıs oldugunu görüyorum. Bu konuda siz konaklamıs biri olarak gözlemlerinizi paylasır mısınız ? Karalama da olabilir tabi ancak sizin yorumlarınızı değerli buluyorum.

  • Melke

   Merhaba, ben kamp yaptığım süre boyunca hiçbir olumsuz şeyle karşılaşmadım. Bu yaşananlardan da daha önce haberim olmamamıştı. Sonradan duyunca yazının sonuna göreceğiniz üzere bir ekleme yapmıştım. Bu olayları gözümle görmedim o yüzden kimsenin günahını alamam. Ama aynı zamanda gerçeklik payı varsa gidenlerin de mağdur olmasını istemem. O yüzden yazının sonuna o açıklama düşmüştüm. Yakın zaman önce güvendiğim bir arkadaşım beni birkaç sene önce bir kız arkadaşının başına gelen bir taciz durumundan haberdar etti. Bu olay yine gözümle gördüğüm bir olay değil. Ama güvenilir bir kaynaktan aldım. Hatta aldığım bilgi üzerine yazıyı güncellemek istiyordum. Ben güncelleyemeden siz yorum yaptınız.

   Kısaca, kişisel gözlemimi sorduğunuz için söylüyorum: Benim konakladığım süre zarfında gözlemlediğim kadarıyla olumsuz bir durum yaşanmadı. Yaklaşık 50 kişilik bir grup olarak kamp yaptık. Kimseden de bir şikayet duymadım. (Benim haberim olmadan bir şey yaşandıysa bilemiyorum) Ama anlatılanlar ve sonradan öğrendiklerim yukarıda açıkladığım gibi.

 • esra

  merhaba bayram da eşimle biz de 3 günlüğüne kafa dinlemek için gitmeyi düşünüyoruz. yorumlara baktığım da bazı kişiler beğenmiş ama bazıları işletme sahiplerinin paracı olduğunu yazmışlar sizin düşünceniz nedir…

  • Melke

   Merhaba Esra hanım, ben işletmeyle ilgili net olarak aklımdakileri okuduğunuz yazıda ifade etmeye çalıştım. Şahsen işletmenin paragözlüğüyle ilgili bir sorunla karşılaşmadım. Ama yazıyı dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

 • elvan

  Bayram tatilimizi geçirmek için rezervasyon yaptırmak istedik. Telefona çıkan hanım efendi rezervasyon yapamadıklarını söyledi. İzmir den geleceğimizi, rezervasyon yapılmadığı takdirde bizim için riskli olacağını söyledim. Geldiğinizde boş yer buluruz dedi. Kamp alanına gittiğimizde boş yerimiz yok diye bizi geri çevirdiler. Buyurun kararı siz verin.

 • Fatih G.

  Her sene iyice ticarete dönen kamping alanlarından biri. 2015-16 da sadece kamp kültürüne sahip insanlarla güzel bir kamp yapmıştım.2017 de ucuzcu tatilciler ve popüler kültür etkisindeki gençler ile metrobüs kalabalıklığına dönen bir yer oldu. öyle bir hal aldı ki artık kamp ateşi yakacak odun bile bulamadım son kampta. taş ve ahşap evler yapması işletmecisi ali beyin ali ağaoğlundan neyim eksik dediğinin ufak bir işareti. doğa;boşluk kabul etmez canlar. yarın bir ağaç gölgesine hasret kalınacak belki.Bu yüzden ister mümin ol ister ateist ister hindu ol ister satanist ne olursan ol emanete (doğaya) saygılı ol.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: içerik korunuyor
%d blogcu bunu beğendi: