Akaleos Kamp Alanı Kaz Dağları’nda Zeytinli Köyü’nden 3-4 km uzaklıkta, Zeytinli Deresi’nin hemen kenarına kurulmuş bir kamp alanı. Kamp yerinin sahipleri emekli iki öğretmen. Emekli olup buraya yerleşmişler. O yüzden profesyonel bir tesis beklentiniz olmasın. Tesiste akan derenin kenarında kamp yapmak mümkün olduğu gibi çadırda kalmak istemeyenler için bungalov seçeneği de mevcut.

ÖNEMLİ EKLEME

Bu yazıda Akaleos kamp alanıyla ilgili kişisel deneyimlerimi anlatmıştım. Kamp alanından ayrıldıktan sonra kamp alanıyla ilgili duyduğum birkaç nahoş hikaye bu eklemeyi yapma ihtiyacını doğurdu. (Kamp alanını az çok araştırdıysanız zaten siz de aynı şeyleri duymuşsunuzdur.) Bu duyduğum şeylerden daha önce haberim olmamamıştı. Sonradan duyunca da bu yazıya “bu olayları ben görmedim ama anlatılıyorlar, haberiniz olsun” minvalinde bir ekleme yapmıştım. Bu işletmeyle bugüne kadar herhangi bir işbirliği yapmadım. Maddi ya da manevi hiçbir bağım yok. Amacım kimseyi karalamak da değil. Dediğim gibi bu olayları gözümle görmedim. Fakat gerçeklik payı varsa gidenlerin de mağdur olmasını istemem.

İlk başta yazının sonuna bir uyarı eklemiştim ama bir süre sonra güvendiğim bir arkadaşım beni birkaç sene önce bir kız arkadaşının başına gelen bir taciz durumundan haberdar etti. Bu olay yine gözümle gördüğüm bir olay değil. Ama bunu bana anlatan arkadaşım güvendiğim ve sevdiğim bir arkadaşım. Böyle ciddi bir konuda yalan söyleyeceğini düşünmüyorum. O nedenle bu eklemeyi yazma ihtiyacı hissettim. Bunula birlikte bu uyarıyı görüp, bahsi geçen taciz konusuyla ilgili anlatılanların manipülasyon olabileceğini söyleyenler de oldu. Konuyla ilgili olarak polise başvuruldu mu, dava süreci var mı, varsa nasıl ilerliyor bilmiyorum. Ekşi’de ilgili başlıkları inceledim, başlığı açan kişiler bu konuyla ilgili yargı sürecine dair hiçbir bilgi paylaşmamış.

İşletmeyle hiçbir bağım olmadığı gibi konuyla ilgili bir bilgim de yok. Buraya gitmek istiyorsanız kendi araştırmanızı yapıp ona göre karar verin.

Akaleos Kamp Alanı’nda Nasıl Vakit Geçirebilirsiniz?

Her şeyden önce doğanın tam içinde olacağınız bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Bunda en büyük pay çekmeyen telefon hatlarında tabii. İsterseniz çardaklarda dereye karşı ayaklarınızı uzatıp dinlenebilir, isterseniz buz gibi suda kanoyla gezebilirsiniz. Kanoyla gezmek ücretsiz. Herhangi bir ek ücret talep edilmiyor. Derenin gölet oluşturulmuş kısmını gördüğünüz an yüzmek isteyeceksiniz. Özellikle sabah saatlerinde gün ışığının da etkisiyle cam gibi berrak görünen turkuaz su oldukça çekici geliyor. Yüzmek suyun soğukluğu nedeniyle çok kolay değil ama bir kere suya girdiğinizde çıkmak istemiyorsunuz. Bunda ayaklarınızın dibinde dolaşan hatta sizi zaman zaman gıdıklayan minik balıkların rölü büyük.

Kano ile gezmeyi mutlaka deneyin. Bir de kısa süre de olsa mutlaka hamakta uyuklayın. Derenin sesiyle birlikte mışıl mışıl uyuyacağınıza emin olabilirsiniz. İsterseniz çevrede yürüyüş de yapabilirsiniz.

Akaleos Kamp Alanında Neler Var?

 • Tuvalet ve duş var. Ancak tuvaletlerle ilgili şunu eklemem gerek, mahremiyetine düşkün olanlar için tuvaletler çok uygun olmayabilir. Çünkü tuvalette 2 adet kabin var fakat kabin kısımlarının kapılarının en alt ve en üst kısımları açık. Ses konusunda tedirgin hissedenleri şimdiden uyarmış olayım, hazırlıklı olun. Tuvaletleri genel olarak temiz ve kağıt havlu, peçete bulunuyor. Fakat kabalık zamanlarda temizlik yapılıncaya kadar kısa sürede kirlenebiliyor.
 • Ateş yakmak için barbekü tarzı hazır taş bölmeler var. Oralarda ateşinizi yakabilirsiniz.
 • Tesiste kahvaltı & yiyecek servisi var. Fiyatlar ortalama.
 • Dileyenler kendi yemeklerini kendileri de yapabilir. Dışarıdan yiyecek & içecek getirmek serbest.
 • Doğal kaynaktan gelen ücretsiz içme suyu var.
 • Güneş enerjisi sayesinde elektrik var. Ancak çadırlara özel elektrik çekilmiyor. Mutfak bölümünde elektrik kullanılabilir.
 • Buzdolabı imkanı var. Ancak çadırlara özel değil.
 • Bölgede internet ve telefon çekmiyor.
 • Yüzmek için ufak bir gölet alanı ve iskele var. Güneşlenmek için de iskelenin hemen önünde şezlonglar mevcut.
 • Kano ile gezebilirsiniz.
 • Çadırda kalabileceğiniz gibi ağaç evlerde de kalabilirsiniz.
 • Otopark var.
 • Kamp alanında çadır konaklaması gecelik kişi başı 40 TL.

Ne zaman gidilir?

Kamp yerinin güzelliği dillere destan olunca özellikle haftasonları, bayram günleri ve tatillerde de kalabalık oluyor haliyle. Sessiz ve sakin kamp yapmayı seviyorum diyenler hafta içi gitmeyi tercih edebilirler.

Akaleos Kamp Alanına Ulaşım

Zeytinli Köyü’nden sonra kamp alanına yaklaşık 3-4 km bir yol kalıyor. Bu güzergahta toplu taşıma olmadığı gibi aktif bir araç trafiği de yok. Duyduğuma göre taksiler de fahiş fiyat istiyorlarmış. Kişisel araçla gidilebilir ya da yürünebilir.

Akaleos Kamp Alanı Fotoğraf Galerisi

akaleos kamp alanı
akaleos kamp
akaleos-giris
akaleos-huzur
DCIM100GOPROGOPR2279.JPG
akaleos-kamp.JPG
DCIM100GOPROGOPR2315.JPG
DCIM100GOPROGOPR2308.JPG
denge-taslari
melike-ve-tugce
akaleos-yoga
previous arrow
next arrow

Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad