Avrupa Gönüllü Hizmetine Başvuru

Avrupa Gönüllü Hizmetine Nasıl Başvurulur?

Avrupa Gönüllü Hizmetine başvuru yapmak için en başta bir gönderen kuruluş bulmak gerekir. Türkiye’deki gönderen kuruluşların listesi için bu linke göz atabilirsiniz. Sayfada karşınıza çıkacak olan arama kısmındaki ülke kutucuğundan Türkiye’yi seçerek gönderen kuruluş listesine ulaşabilirsiniz.

Listede göreceğiniz gönderen kuruluşa yılın herhangi bir zamanında başvuru yapabilirsiniz. Fakat projeye gidiş tarihiniz kuruluşa yapacağınız başvuru tarihinizden yaklaşık 5-6 ay sonra olacaktır. Yani Ekim’de kabul alacak bir programa başvuru yapmak isterseniz bundan 4-5 ay önce gönderen kuruluşa başvuru yapmanız gerekir.

Başvurunuzu yaptıktan 3-4 ay sonra da kabul edilip edilmeme durumunuza göre Avrupa Gönüllü Hizmetine başlayabilirsiniz. Örneğin ev sahibi kuruluşa 1 Şubat’ta başvuru yaptığınızda Mayıs ortası ya da Haziran başı gibi projenize başlayabilirsiniz.

Avrupa Gönüllü Hizmetine başvuru hakkında sıkça sorulan sorular için tıklayın.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: