Seyahat Ederken Çamaşır Yıkamak

Seyahat Ederken Çamaşır Yıkamak

Şimdiye kadar en çok karşılaştığım sorulardan biri de seyahat ederken çamaşırlarımı nasıl yıkadığım. Bunu özellikle bisikletle seyahat ederken çok fazla soruluyordu. Bisiklet turunda çamaşır yıkamak dediğinizde insanların gözü nedense korkuyor. Neticede uzun süren bisiklet turlarında evdeki hijyeninizi sürdürmeniz imkansız olmasa da biraz zor olabiliyor. Ama yine de çamaşırlarınızı yıkamanız oldukça kolay. Aslında bir yazı yazmak istiyordum ama ne zamandır aklımdan çıkıyordu. Son zamanlarda bu soruyu tekrar almaya başlayınca artık bir yazı yazayım dedim.

Bisiklet Turunda Çamaşır Yıkamak

Öncelikle, seyahat ederken Couchsurfing ve Warmshowers gibi uygulamalar kullanıyorsanız, veya herhangi bir şekilde insanların evlerine misafir oluyorsanız onların çamaşır makinelerini kullanmayı nazikçe teklif edebilirsiniz. Genellikle yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyorlar.

Bazı ülkelerde sokaklarda belli bir miktar madeni para karşılığında kullanabileceğiniz çamaşır makineleri ve kurutma makineleri bulunuyor. Aynı şekilde marketlerde küçük paketlerde çamaşır deterjanı bulabiliyorsunuz. Çamaşırlarınızı yıkamak için bu çamaşırhaneleri kullanabilirsiniz.

Çamaşır makinesi o kadar da zaruri bir ihtiyaç değil aslında. Evlerde, otellerde kısacası su bulabildiğiniz her yerde çamaşırlarınızı elde de yıkayabilirsiniz. Yine aynı şekilde yolda bulduğunuz çeşmeler de oldukça işinize yarayabilir.

Bunlara ek olarak yanınızda taşıyacağınız doğada çözünebilen deterjan ve/veya sabun edinmenizi tavsiye ederim. Böylece hem kimyasala temas etmemiş olursunuz hem de doğaya zarar vermemiş olursunuz.

Bisiklet Turunda çamaşır Yıkamak İçin Her Turcunun Edinmesi Gereken Malzemeler

Benim çamaşır yıkamak için yanımda taşıdığım çok güzel ve kullanışlı bir iki eşyam var. Biri kumaş leğenim, diğeri kendinden mandallı çamaşır ipim. Bir de ekstra olarak hem çamaşır asmak hem de gerekli diğer durumlar için bakkallarda bile kolayca bulabileceğiniz çamaşır ipim var.

Kumaş leğen çok hafif ve katlanabilir olması nedeniyle çok az yer kaplıyor. Genelde bu ürünün küçük boylarını evcil hayvanı olanlar su kabı olarak kullanıyorlar. İnternetten alışveriş yapacaksanız ismini o şekilde de aratabilirsiniz. Birkaç boyut seçeceği mevcut. Ben son derece uygun bir fiyata aliexpressten almıştım.

bisiklet turunda çamaşır yıkamak

Bisiklet turunda çamaşır yıkamak

Kendinden mandallı ip başka yerlerde var mıdır bilmiyorum ama ben aliexpressten almıştım. Kendinden mandallı ip, asacak yer bulmak açısından, uçlarındaki aparat nedeniyle son derece kullanışlı. Her yere rahatça asılabiliyor. Boyu biraz kısa olduğu için tüm eşyalarınızı asmaya yetmeyebilir. O yüzden yanınızda bir tane daha bu ipten veya çamaşır iplerinden bulundurmakta fayda var.

bisiklet turunda çamaşır yıkamak

Bisiklet turunda çamaşır yıkamak


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar