Doğu Ekspresi Yolculuğunun Olmazsa Olmazları

Doğu Ekspresi Yolculuğunun Olmazsa Olmazları

Son yıllarda yurtiçinde seyahat etmek denince akla ilk gelen şeylerden biri Doğu Ekspresi yolculuğu. Ankara’dan Kars‘a uzanan bu keyifli turda göreceğiniz manzaralar gerçekten çok güzel ama peki ya trende geçirdiğiniz zamanlar? Yirmi dört saati trende geçen bu maceranın ölümsüzleştiği anlar ve takipçilerinize sunacağınız şaşalı fotoğrafların içeriği de çok önemli. Çünkü o muhteşem fotoğraflar olmayacaksa bırakalım tren boş gitsin, öyle değil mi? Değil tabii ki ama instagramda gördüğümüz çoğu fotoğraf bize bunun aksini söylüyor.

Sanırsınız tatlı pijamalar giymeyeni, kompartımanı led ışıklarla süslemeyeni trene almıyorlar. Ama kimseyi yargılamak için burada değiliz. Bu yazıda Doğu Ekspresi’ne binmeden önce havalı fotoğraflar çekmek için yanınıza almanız gerekenleri konuşacağız. Alışverişinizi şimdiden yapın, pandemi bittikten sonra doğrudan biletinizi alabilirsiniz.

Doğu Ekspresine Binmeden Önce Yanınıza Almanız Gerekenler

Led Işık

Doğu Ekspresi sizsiz ve led ışıksız olmaz, olamaz. Cama asacağınız led ışıklar loş romantik bir ortam yaratmakla birlikte size harika fotoğraf kareleri sunacak. Doğru açıyı da buldunuz mu tamamdır bu iş. Instagram profiliniz şenlenecek.

French Press

Uzun yolculukların olmazsa olmazı sıcak kahve, bitki çayları ve kış çayı için kurtarıcımız French pressler de bu yolculukta içinizin sıcacık olmasını sağlayacak. Üstelik bu French pressler fotoğraflarda da çok güzel çıkıyor.

Pilli Mum

Eğer ben doğal romantiğim diyorsanız biraz mum ışığı size çok iyi gelebilir. Ama tabii trende gerçek bir mum yakmak pek akıl karı değil. Tam da bu noktada pilli mumlar yardımınıza koşuyor. Masa kenarına, tabakların yanına ya da meyvelerin arasına koyabileceğiniz bu mumlar görsel şölenin yanında unutamayacağınız bir ambiyans sağlayacak.

Fotoğraf Mandalları

An biriktirirken yanınızdan ayırmadığınız o özel fotoğrafları asabileceğiniz fotoğraf mandalları camınızın manzarasına eşlik edecek. Daha önceki seyahatlerinizden çektiğiniz fotoğrafları asarak havanızı atabilir, sevgilinize romantik bir sürpriz yapabilir ya da dostunuza yeni bir fotoğraf için ambiyans yaratabilirsiniz.

Bu listedeki tüm cool ürünleri ve daha fazlasını sizin için özel olarak listeledik. Birbirinden güzel ürünleri incelemek ve doğu ekspresi seyahatinize renk katmak için buraya tıklayın.

Peluş Terlikler

Tüm gün ayaklarımızın üşümesine izin veremeyiz. Gecenin pijama şıklığını tamamlayan tatlı peluş terlikleri yanınıza almayı unutmayın. Size ev sıcaklığını yaşatacak bu can kurtarıcı şirinler havanıza hava da katacak.

Yılbaşı Süsleri 

O küçük ama herkesin hayali olan kompartımanın süs detaylarından biri de tabiki yılbaşı süsleri. Kabul edelim süs dediğimiz zaman bu minik parlak kırmızı süsler epey havalı duruyor. Özellikle bu yolculuğu kış ayında karlı manzarada tercih ediyorsanız süsleme becerinizi konuşturmanız gerekecek.

Baskılı Yastıklar

Doğu Ekspresi yolculuğunun yıldızı baskılı yastıkları da unutmayalım! Seyahat ederken önce kafamız rahat edecek. Yanımızda mutlaka bulunması gereken yastığın şık ve gösterişli olmasını kim istemez ki? Belirlediğiniz konsepte göre şık yastıklar seçerek fotoğraflarda havanızı da atabilirsiniz.

Şık Bardak

Tüm hazırlıklarınızı tamamlayıp keyif yapma zamanınız geldiğinde elinize aldığınız o bardağın ortamın güzelliğini bozmak yerine havanıza hava katıyorsa sizden keyiflisi olmaz değil mi? Böyle bir yolculuğun dikkat çekici ve pratik bardaklara ihtiyacı var, benden söylemesi.

Polar Pijamalar

Uykunun en şık ve şirin halini Doğu Ekspresi dışında nerede yaşayacağız? Özellikle gece fotoğraflarının trend olduğu bu trenin vazgeçilmez parçası olan pijamalarınızı yanınıza almayı unutmayın. Çünkü bu ölümsüz fotoğraflar sizin gece de ne kadar şık ve sevimli olduğunuzu yansıtacak. Kimin görmesi gerekliyse artık…

Polaroid Fotoğraf Makinesi 

Seyahatlerin genel yıldızı anında fotoğraf veren polaroid makinalar bu macera için de yanınızda olmalı. Yolculuğun başında çekmeye başladığınız tüm fotoğrafları fotoğraf mandallarınıza asıp güzel bir veda fotoğrafı çekmek de güzel olmaz mı? Anı biriktirirken bunu en havalı şekilde yapmak zaten bu yolculuğun bir parçası. 

Bu listedeki tüm cool ürünleri ve daha fazlasını sizin için özel olarak listeledik. Birbirinden güzel ürünleri incelemek ve doğu ekspresi seyahatinize renk katmak için buraya tıklayın.


Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar