Karavan Yolculuğu Öncesi Yol Hazırlıkları

Karavan Yolculuğu Öncesi Yol Hazırlıkları

Karavanla seyahat etmek aşırı keyifli bir şey. Bu konuda hem fikiriz diye düşünüyorum. Bu yazıda sizi Instagram fotoğraflarında harika görünen karavan seyahatlerinin mutfağına götürmek istiyorum. Karavan yolculuğu öncesi ne gibi yol hazırlıkları yapıyoruz? Arabayı yolculuğa nasıl hazırlıyoruz ve yanımıza neler alıyoruz? Gelin hep birlikte instagram fotoğraflarının ötesinde gidelim ve karavan yolculuğu öncesi yol hazırlıkları nelermiş birlikte bakalım.

Temizlikle başlayalım

Yol hazırlıklarına detaylı bir temizlik çalışmasıyla başlıyoruz ve arabanın içini dip köşe temizliyoruz. Bu temizlik işi biraz zor olabiliyor. Aman canım küçücük karavan ne kadar zor olabilir ki dediğinizi duyar gibiyim. Ama demeyin, başınıza gelir ve böyle dediğiniz için pişman olursunuz. Evet karavan küçük bir alan fakat bu küçük alanda çok fazla ayrıntı, çok fazla girinti çıkıntı var. Dolayısıyla temizlemek de bir hayli zor oluyor.

Yanımıza neler alacağız?

Yapacağımız seyahate ve gideceğimiz yere göre öncesinde bir liste yapıyoruz. Bu listeye yanımıza alacağımız her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazıyoruz.

  • Genel olarak aldığımız eşyaları şöyle sıralayabiliriz; ocak ve tüp, tabak, kase, bardak, termos, tencere, çatal bıçak, konserve yiyecek, makarna, hazır yemekler, temiz su, kahvaltılık, yulaf, kuruyemiş, sebze, meyve, bitkisel süt vb.
  • Gideceğimiz bölgeye ve hava durumuna göre kıyafet (Genelde yanımıza çok fazla kıyafet almıyoruz. Karavan kamp alanlarının birçoğunda çamaşırhane oluyor.)
  • Hamak, kamp sandalyesi, masa, voleybol topu, slackline gibi diğer malzemeler
  • Çarşaf, yastık, pike

Konserve, makarna, hazır yemek gibi yiyecekleri evden ayrılırken yanımıza alıyoruz. Sebze, meyve gibi taze yiyecekleri ise gece konaklayacağımız yerlerden almayı tercih ediyoruz ve saklama alanımız küçük olduğu için alışveriş yaparken genelde 1-2 gün yetecek kadar malzeme alıyoruz.


Karavan yolculuğunda yanınıza almanız gerekenler nelerdir ayrıntılı bilgi almak için bu yazıya göz atabilirsiniz: Karavan Yolculuğunda Alınması Gerkenler


Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar