Kovea Alpine Pot Ocak İncelemesi

Kovea Alpine Pot Ocak İncelemesi

Daha çok dağcılık faaliyetleriyle uğraşanların kullandığı, yemeklerinizi hızlı bir şekilde pişirip çok kısa sürede su kaynatmanızı sağlayan Kovea Alpine Pot ocak incelemesi yapmak istedim bugün.

Kamp yaparken ya da dağcılık faaaliyetleri sırasında ateş yakamadığınız ya da zamanla yarıştığınız durumlarda konforlu bir şekilde yemeğinizi ya da suyunuzu ısıtmak için kullanabileceğinizi bu ve bu tipteki diğer ocaklar son derece pratik olmaları ve az yer kaplamaları dolayısıyla sıklıkla tercih ediliyor.

Kovea Alpine Pot Ocak Teknik Özellikler

  • Boyutlar: 130x130x175mm
  • Ağırlık: 587gr
  • Ateşleme: Piezo Ateşleme
  • Yakıt: Vida tipi propan karışımı gaz
  • Tüketimi: 90 / h (1.065 kcal)
  • Pot Boyutu: 1.100 ml

Set olarak satılan ve konforlu kullanım sunması sayesinde hemen herkesin satın almak istediği bu ürün yaklaşık 450-500 gramlık ağırlığı oldukça kullanışlı. Hafifliği, set olarak satılması, hızlı olması, rüzgarlı ve yağışlı havalarda da rahatlıkla kullanılabilmesi ve yanmaz-yapışmaz özellikte pişirme ünitesine sahip olması sayesinde verilen parayı hak ediyor.

Kovea Alpine Pot Ocak İncelemesi

Hızlı Pişirme İmkanı ve yakıt verimliliği

Kendi ateşleyicisi olduğu için ekstra bir ateş kaynağı gerekmez. Piezo tipi ateşleme ile çalışır. Bu açıdan kullanımı da oldukça kolaydır.

Benzer ocaklara göre yarı yarıya yakıt verimi sağladığı da söyleniyor ama açıkçası benim karşılaştırma imkanım olmadığı için bu konuda net bir şey söyleyemiyorum.

Boyutları oldukça küçük olduğu ve tüm parçalar iç içe girdiği için yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz bu ürünle ilgili önemli özelliklerden biri de elinizi yakmaması adına özel olarak tasarlanmış yapısıdır.

Verilen Paraya Değer mi?

Bu soruya kocaman bir evet bırakıyorum. Bu ocağın özellikle dağcılık faliyetlerinde kullanmak için Jetboil ya da Msr gibi markaların daha düşük bütçeli bir muadili olduğunu söyleyebiliriz.

Keyif kamplarında da yemek pişirmek için oldukça uygun bir ürün olmasının yanında ben bu ürünü daha çok su kaynatmak için kullanıyorum. Sadece iki dakikada su kaynattığı için çay kahve gibi içecekleri pratik bir şekilde hazırlamaya imkan veriyor ve bu yönüyle severek kullandığım bir ocak.

Bütçe olarak piyasadaki normal kamp ocaklarından bir miktar daha yüksek bir bütçeye sahip olması dolayısıyla ocak seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanızı ve ona göre almanızı tavsiye ederim. Kamp Ocağı Seçerken Dikkat Edilecekler yazısı bu noktada işinize yarayabilir.


Yazı görselleri: kovea.com

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar