Online Mandala Atölyesi ile Mandala Çizmeyi Öğrenin!

Online Mandala Atölyesi ile Mandala Çizmeyi Öğrenin!

Kendinize biraz zaman ayırıp anlamlı bir şeyler yaratmak ister misiniz? Online mandala atölyesi ile mandala çizmeyi öğrenmek istiyorsanız bu atölyede bana katılın! Son derece meditatif bir çizim deneyiminin sonunda kendi mandalalarınızı çizebileceksiniz.

2016 yılında Hindistan‘a yaptığım bisiklet gezisinde mandala sanatıyla tanıştım. Mandalaları seviyorum ve insanlara mandalanın meditatif ve sanatsal yönünü göstermek için heyecan duyuyorum. Bu yüzden bu mandala atölyelerini yapmaya başladım.

Mandala Nedir?

Mandala kelimesi Sanskritçede “çember” (circle) veya “merkez” (center) anlamına geliyor ve hayattaki her şeyin bir döngüsü olduğunu ve hiçbir şeyin bitmediğini, bir sonu olmadığını ifade ediyor.

Mandala, birçok dinde ruhani bir sembol olarak kullanılıyor. Her ne kadar kökeni ve tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmese de kadim dinlerden Hinduizm, Budizm, Hristiyanlık ve hatta İslam gibi dinlere kadar birçok kültürde mandala benzeri çizimleri görebilirsiniz.

online mandala atölyesi

Budist rahipler dini sebeplerle yaptıkları kum mandalalarını bittikten sonra bozmalarıyla biliniyor. Bu ritüel hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmeyeceğini göstermekle kalmıyor, aynı zamanda yaratıp inşa edebileceğimiz şeylerdeki güzelliği ve ustalığı ve daha da önemlisi, onu nasıl bırakabileceğimizi, ayırabileceğimizi ve yarattığımız şeylerin bizi kontrol etmesine izin vermediğimizi de gösteriyor.

Günümüzde mandalalar dini sembollerinin yanı sıra meditatif bir aktivite olarak da yapılabiliyor ve mandala çizimleri ev dekoru, dövme olarak kullanılıyor.

Online Mandala Atölyesi Katılımı

online mandala atölyesi

Doğu kültürlerinde önemli bir yere sahip olan mandala sanatı, yaşam döngüsüne dair harika bir bakış açısı sunuyor. Bu atölyede Mandala sanatının manevi anlamından bahsedeceğiz ve mandala çizmeyi öğreneceğiz. Atölye sonunda kendi mandalalarınızı çizebileceksiniz.

Yeni bir şeyler öğrenmek ve iç huzurunuza yatırım yapmak istiyorsanız bu atölyede bana katılın.

Online mandala atölyesi için kayıt: Mandala Atölyesi Kayıt (Dilerseniz arkadaş grubunuzla birlikte toplu olarak kayıt olabilirsiniz.)

Online Mandala Atölyesi için Nelere İhtiyacınız Olacak?

Online mandala atölyesinde evlerinizde bulabileceğiniz veya kolayca temin edebileceğiniz basit malzemelere ihtiyacınız olacak.

Mandala atölyesi için malzeme listesi şöyle:

  • 20 x 20 boyutlarında beyaz düz kağıt veya karton
  • Kurşun kalem
  • Silgi
  • Cetvel
  • İletki (180 derece veya 360 derece- her ikisi de uygun)
  • Pergel
  • Renkli kalemler (Dilerseniz sadece siyah renk kullanarak da çizim ve boyama yapabilirsiniz. Eğer tercihiniz bu yönde olursa renkli kalemlere ihtiyavınız olmayacaktır.)

Atölyemiz online bir atölye olacağından, bağlantı sağlamak için akıllı telefon, bilgisayar, tablet vb. cihazlara ve kesintisiz internet bağlantısına ihtiyacınız olacağını lütfen unutmayın.

Dijital Mandala Çizimlerim

Eğer mandala çizimlerimi satın almak isterseniz Shopier dükkanıma göz atabilirsiniz. Yaptığım mandalaları dijital olarak satın alabilir, uygun boyutlarda çıktı alarak dilediğiniz çerçeveyle duvarlarınıza asabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Dükkana gitmek için tıklayın: Dijital Mandala Çizimlerim

Mandala atölyesi veya mandala çizimlerimle ilgili tüm sorularınızı melkeontheroad@gmail.com mail adresine mail atarak iletebilirsiniz.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar