Vegan Yaşam ve Sağlık Kanalı: Vegan Patates

Vegan Yaşam ve Sağlık Kanalı: Vegan Patates

Vegan Patates programını bir süre önce kendisi de vegan olan iç hastalıkları uzmanı arkadaşım Oğuzcan Kınıkoğlu ile birlikte hayata geçirdik. Bu kanal vegan yaşam ve sağlık kanalı olduğu kadar aynı zamanda vegan yaşamla ilgili deneyimlerimizi ve gözlemlerimizi de paylaştığımız; veganlığın çevre üzerindeki etkilerine ve etik boyutuna sıklıkla değindiğimiz bir YouTube kanalı olarak kurgulandı. Videolarımızda da genel olarak veganlıkla ilgili merak edilenlere, vegan beslenme hakkındaki mitlere ve veganlığın sağlık üzerindeki etkilerine dair doğru bilinen yanlışlara değiniyoruz.

En büyük amacımız gerçekleri bilimsel çalışmalara dayanarak aktarabilmek ve hiçbir canlıya zarar vermeden yaşamanın mümkün olduğunu herkese gösterebilmek. İnanıyoruz ki, bugüne kadar zihnimize sokulan, gerçekliği olmayan ya da gerçekliği çarpıtılan konularda daha fazla insan bilinçlenmeye devam ettikçe dünya insan da dahil tüm canlılar için daha yaşanabilir bir yer haline gelecek.

Eğer siz de daha az ayak izi bırakarak yaşamak istiyorsanız, ekosisteme daha fazla katkı sağlamak, hem ruhunuzu hem de bedeninizi arındırmak ve çocuklarımızın barışın hakim olduğu bir dünyaya uyanmasına destek vermek istiyorsanız vegan felsefesini incelemenizi tavsiye ediyorum. Özellikle sağlıklı vegan yaşam hakkında merak ettikleriniz için Vegan Patates’i YouTube üzerinden izleyebilir ya da çeşitli platformlarda yayınladığımız podcastleri dinleyebilirsiniz.

Vegan Yaşam ve Sağlık Programı Vegan Patates

Youtube İlk Bölüm – Veganlık Nedir?

Vegan Patates YouTube kanalı yayın hayatına bu video ile başladı. Veganlık, vejetaryenlik, pesketaryenlik ve benzeri beslenme çeşitleri arasındaki farklara değindiğimiz, kısacası veganlığı anlattığımız bu videoyu başlangıç niteliğinde kabul ediyoruz. Devam eden bölümlerde et yemezsek ne olur, etten ne gibi maddeleri alıyoruz, B12 hakkında bilmemiz gerekenler, veganlığın çevresel etkileri, omega 3 hakkındaki gerçekler gibi spesifik konulardaki çalışmalara ve görüşlerimize yer vereceğiz. İlerleyen bölümleri takip etmek için Vegan Patates Youtube kanalına abone olabilir, merak ettiklerinizi bize video yorumlarından iletebilirsiniz.

Veganlık ve vegan yaşam hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki linkten vegan yaşam ve sağlık kanalı Vegan Patates YouTube kanalına abone olabilir ya da Spotify ve iTunes üzerinden podcastlerimizi takip edebilirsiniz.

Youtube Kanalı’na abone ol! 

Podcast Kanalları

Vegan Patates Spotify Podcast’ini takip et!

Vegan Patates’i iTunes’ta takip et!

Vegan Patates’i Google Podcast’ten dinle!

Vegan Patates Instagram hesabı: https://instagram.com/veganpatates


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar