hayvansal ürün içermeyen outdoor teknolojileri

Hayvansal Ürün İçermeyen Outdoor Teknolojileri

Outdoor sektöründe kaz tüyü, yün, deri gibi malzemelerin sıklıkla kullanıldığını mutlaka görmüşsünüzdür. Bu yönüyle vegan hayat biçimini benimsemiş olanların outdoor malzeme seçimi yaparken çok fazla seçeceği ne yazık ki bulunmuyor. Ama günümüzde imkanların gelişmesiyle ve talebin artmasıyla outdoor ürün üreticisi firmalar özellikle kaz tüyü gibi hayvansal içeriklere muadil teknolojiler geliştirmeye başladılar. İşte bazı hayvansal ürün içermeyen outdoor teknolojileri ne bu yazıda yer verdim.

Hayvansal ürün içermeyen outdoor teknolojileri nelerdir?

Kaz Tüyü Muadili Teknolojiler

Featherless

Marmot markasının geliştirdiği teknolojilerden biri olan Featherless teknolojisi kaz tüyüne en yakın olan teknolojilerden biridir. Featherless teknolojisi, 700 fil kaz tüyü sıcaklığına ulaşabilen ilk sentetik teknolojidir. Sıcak tutmasının yanında ıslandığında dahi içerideki ısıyı korumaya devam etmesi en önemli özelliklerinden biri. Bu ekipmanlar son derece hafiftir ve az yer kaplar. BlueSign sertifikalıdırlar ve alerjen değildirler. Makinada yıkanabilirler.

Thermo Ball Teknolojisi

The North Face markasının PrimaLoft işbirliği ile ürettiği kaz tüyü alternatifi olarak kullanılan bir sentetik teknolojisidir. Thermo Ball son derece hafif olup, kaz tüyüne oldukça yakın bir sıcaklık sağlayan bir teknolojidir. Üstelik kaz tüyü gibi ıslandığında problem oluşturmaz. Islandığında dahi çalışmaya ve ısıyı tutmaya devam eder.

Fotoğraf: Luke Besley

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: içerik korunuyor
%d blogcu bunu beğendi: