High Peak Redwood – 19 °C Uyku Tulumu İncelemesi

High Peak Redwood – 19 °C Uyku Tulumu İncelemesi

Bu hafta yaz ve bahar aylarında yapacağınız kamplarda kullanabileceğiniz fiyat performans ürünü olan High Peak Redwood -19 °C uyku tulumu incelemesi ile karşınızdayım. Eğer uygun fiyatlı üç mevsim kullanılabilecek bir uyku tulumu arıyorsanız bu tulum aradığınız tulum olabilir. Gelin High Peak Redwood uyku tulumunu beraber inceleyelim.

“Ooo -19 Derece tulum, kışın da kullanırım”

Dıııt yandınız! Bu blogu uzun zamandır takip edenler uyku tulumlarının isminde bulunan derece ifadelerinin ne anlama geldiğini zaten biliyor ama bloguma ilk defa uğrayanlar da aramızda olabileceği için en başta bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissediyorum. -19 derece, bu tulumun konfor derecesi değil ekstrem derecesi ve bu “bazı uzuvlarınız donsa da 6 saat boyunca hayatta kalabileceğiniz” sıcaklığıın -19 derece olduğunu belirtiyor. Eğer kamp yapmaya daha yeni başladıysanız ve bu konularda çok da bilginiz yoksa sizi hemen şu yazıya alalım: Uyku Tulumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Diğerleri okumaya devam edebilirler.

High Peak Redwood Uyku Tulumu Teknik Özellikler

  • Ağırlık: 1700 gr
  • Boyut: 80 × 220 × 50 cm
  • Kılıf boyutu: 37 × 24 cm
  • Dış malzeme: 185T polyester
  • İç kumaş malzemesi: Nefes alabilen 190T ipek polyester
  • Isı yalıtım: Dura Loft H4
  • Isı dereceleri: Konfor +3 ° Limit -3 ° Ekstrem -19

1700 gram ağırlığıyla hayallerimizdeki uyku tulumu olmadığını hemen belli eden High Peak Redwood uyku tulumu, Dura Loft H4 dolgu teknolojisi ile yüksek bir yalıtım kapasitesi sağlıyor. Aynı zamanda bu yapı sayesinde çabuk kuruyor ve nemli olduğunda dahi yalıtım özelliğini koruyor. Nefes alabilen polyester astarlı kabuğu, ayarlanabilir kapüşon kısmı ve çift yönlü, ayağa kadar inebilen fermuar yapısına sahip olması ise en büyük avantajları arasında. Bu sayede sıcaklamanız durumunda ister ayak kısmından isterseniz de gövde kısmından açıp kendinizi ferahlatabiliyorsunuz. Katlandığında kendi taşıma çantasının içine sığarak küçük bir hale gelebildiği için çantada taşımak için de uygun. Ama en başta da söylediğim gibi 1700 gr ağırlık ve neredeyse 17 litre hacim yazlık bir uyku tulumu için fazla sayılabilir.

Karşılaştırma yapmak için örnek vermek gerekirse; neredeyse aynı ısı derecelerine sahip olan Marmot Nanowave uyku tulumunun ağırlığı sadece 1120 gr. Ama tabii ki bu durum ürünlerin fiyatlarına da yansıdığını unutmayalım.

High Peak Redwood Uyku Tulumu

High Peak Redwood – 19 °C Uyku Tulumu Hangi Mevsim İçin Uygun?

Bu uyku tulumu segment olarak 3 mevsim uyku tulumu şeklinde geçiyor. Isı dereceleri ise şöyle: Konfor +3 ° Limit -3 ° Ekstrem -19. Isı değerlerine baktığımızda +3 derece sıcaklıkta rahat bir şekilde uyuyabileceğimizi görüyoruz. Yani bu durumda (ekstrem olmayan bir rakımda) yaz ve ilkbahar mevsimlerinde kullanmak için son derece uygun olduğunu; eksilere düşmeyen sonbahar gecelerinde de rahatça kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Ancak tulumun derecelendirmesi Avrupa standartlarına göre yapılmadığı için bu derecelerde bir miktar oynama olabileceğini lütfen unutmayın.

High Peak Redwood Uyku Tulumu Almalı Mıyım?

High Peak markası her ne kadar ülkemizde çok bilinir bir marks olmasa da uyku tulumlarının, kullanıcıların outdoor ürünler hakkındaki deneyimlerini paylaştığı yurtdışı kaynaklı bir yorum sitesinde son derece olumlu yorumlar aldığını belirtmek isterim. Eğer sıcak mevsimlerde kullanmak için uygun bir uyku tulumu arıyorsanız, fiyat performans açısından makul görünen bu uyku tulumunu almayı düşünebilirsiniz.


Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar