Kayaköy Jungle Camping Fethiye Kamp Alanı

Kayaköy Jungle Camping Fethiye Kamp Alanı

Fethiye kamp alanları açısından son derece zengin bir yer. Buralarda her ne kadar deniz tatili tercih ediliyor olsa da iç kesimlerde kalan bazı yerler de ziyaret etmeye değer. İşte Kayaköy Jungle Camping de o yerlerden biri. Özellikle Kayaköy’ü ziyaret etmek istiyorsanız, hem karavanla hem de çadırla konaklayabileceğiniz bu kamp alanına da mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

Kayaköy Jungle Camping Nerede?

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan Kayaköy Jungle Camping, Kayaköy’deki terk edilmiş rum evlerinin hemen karşısında yer alıyor. Navigasyona kamp alanının ismini yazdığınızda kolaylıkla bulabileceğiniz kamp alanı Fethiye merkezden sadece 14 km uzaklıkta.

Kayaköy Jungle Camping’de Neler Var?

Kamp alanında çadır kampı ve karavan kampı yapmak mümkün. Genel olarak çadırlar için her şey düşünülmüş. Her çadır için özel olarak ayarlanmış özel tenteler var. Karavanlar ise otopark kısmında konaklayabiliyor. Burada özel bir gölge alan yok fakat kendi tenteniz varsa sorun yaşamazsınız.

Kamp alanı ağaçlarla kaplı ve çok hoş bir atmosfere sahip. Gerçekten keyifli ve sakin vakit geçirmek mümkün. Gün içinde gölgede rüzgarlı ve akşamları da oldukça serin oluyor. Tesiste aynı zamanda tiny house denilen küçük evler de bulunuyor. Eğer çadırda ya da karavada konaklamak istemezseniz bu evlerde de kalabilirsiniz. Evlerin kendilerine ait mutfak, tuvalet, banyo ve bahçeleri var.

Misafirlerin kullanabileceği ortak mutfakta birçok ihtiyacınızı gidermeniz mümkün. Tesisin tuvalet ve duşları da son derece temiz.

Fethiye’de karavan kamp alanı arıyorsanız Kayaköy Jungle Camping’de konaklayabilirsiniz. Her ne kadar karavanlara elektrik ve su veremiyor olsalar da bilgisayar ve telefon kullanmak için ortak alandaki prizleri ve ortak mutfağı kullanarak sorunsuz bir şekilde konaklayabilirsiniz. Fakat önemli olan bir husus bulunuyor. Sezonun aktif olduğu zamanlarda tesis kalabalık olduğu ve otopark alanı misafirlerin arabalarıyla dolduğu için karavan konaklaması için yer kalmayabiliyormuş. O yüzden karavanla gidecekseniz mutlaka önceden iletişime geçin.

Kayaköy’ü de Ziyaret Etmeyi Unutmayın!

Eğer Kayaköy Jungle Camping’e gelirseniz Kayaköy’ü de mutlaka ziyaret edin. Girişi 10 TL olan köye müze kartla ücretsiz girebilirsiniz. Mübadele döneminde terk edilen eski Rum evlerinin olduğu köyün enteresan bir havası var. (Daha önce Gökçeada yazılarında bahsettiğim diğer Rum köylerinin hikayesini de buradan okuyabilirsiniz.)

Köyü güneşin tepede olmadığı bir zamanda gezmenizi tavsiye ederim. Doğru zamanda tepedeki seyir terasına kolaylıkla çıkabilir ve bölgeyi tepeden görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Burası aslında çok yüksek değil ama 10:00-16:00 arasında sıcaklık fazla olduğu için yürümek zor oluyor.

Benim gibi rahatına düşkün ve sıcak havalarda terlikle dolaşma eğiliminde olan arkadaşlar için buraya gitmeden önce ayakkabılarını giymelerini öneriyorum aksi halde yürümek çok zor olabiliyor. (Tecrübeyle sabit :))

Kayaköy Civarındaki Koylar

Kayaköy Jungle Camping’in denize kıyısı yok ve buradan denize yürüyerek ulaşmak da mümkün değil. Ama aracınız varsa gidebileceğiniz birçok gizli koy var. Biz bu koylardan o kadar da gizli olmayan Soğuk su koyunu ziyaret ettik. Bu koyun bulunduğu yere sadece araçla gelinebiliyor ve büyük araçlarla ve çekme karavanlarla gitmek için çok uygun bir yer değil. (Biz transporterla çıktık.) Araçla geldiğiniz son noktadan sonra ise iki adet seçeneğiniz bulunuyor. Ya patika yoldan ineceksiniz (eğer bilmiyorsanız kaybolma riskiniz ve düşme tehlikeniz var kesinlikle girmemelisiniz) ya da bir restoranın içinden geçerek gireceksiniz ki bu durumda restoranda yiyip içmeniz bekleniyor. Biz restoranı çok beğendiğimiz için burada bir şeyler içmeyi tercih ettik ve koya da buradan indik.

Yalnız biz gittiğimizde koya tur tekneleri ve yürüyüş grupları gelmiş olduğu için ortalık çok kalabalıktı. O yüzden pek rahat edemedik ve ancak kalabalık dağıldıktan sonra denizin tadını çıkarabildik.

Kayaköy Jungle Camping İletişim Bilgileri

Bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için işletmeyle +905543113425 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye genelinde ziyaret ettiğim tüm kamp alanlarını görmek için buraya tıklayın.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar