Herkese güzel bir haftadan selamlar! Aslında bu hafta size karavanla seyahat ederken gelir elde etmek için neler yapmayı planladığımdan bahsedecektim. Ama madem karavan işine kalkışıyoruz o halde gidip biraz da karavanlara bakalım diye düşündük. Çekmeköy’de Aydos Karavan’ın misafiri olduk ve aklımızdaki tüm soruları sorduk. Aynı zamanda farklı karavan modellerini ve dizaynlarını da inceleme fırsatımız oldu. Bu ziyaretimizin de videosunu hazırladık. Peki bu videoda neler bulacaksınız? İŞte Aydos Karavan ziyareti ve karavanlarla ilgili aklımıza takılan sorular.

Karavanlarda izolasyon

Karavanda yaşamak söz konusu olduğunda izolasyon en önemli konulardan biri haline geliyor. Karavanda donmamak önemli olduğu kadar sıcaktan bunalmamak da çok önemli. Bu nedenle videoda üzerinde durduğumuz bir konu da karavan izolasyonlarının ne şekilde yapıldığı ve sıcaklık derecelerinin ne anlama geldiği konusu oldu.

Karavan güvenliği

Korkaklığımızdan mı yoksa temkinli oluşumuzdan mı artık bilmiyorum ama kişisel güvenliğimiz kadar karavanın güvenliği de  kafamızı kurcalıyordu. Karavanda kullanılabilecek güvenlik sistemleri ile ilgili sorularımızı yönelttik ve bu konuda ne gibi önlemler alınabileceğini konuştuk.

Çekme karavan ve motokaravan karşılaştırması

Daha önceki yazılarda ne tür bir karavan istediğimizi, iç dizaynını nasıl yapmayı planladığımızı az çok anlatmıştım. Ben aslında bir motokaravan edinmenin bizim için en mantıklı seçenek olduğuna inanıyordum ama konuştuklarımızdan sonra çekme karavan fikri de aklıma yatmaya başladı. Çekme karavan ve motokaravan arasındaki farklılıklar ve ülkemizdeki mali ve yasal prosedürler hakkında yaptığımız sohbete de videoda uzun uzun yer verdik.

Karavan iç dizaynları

Sohbetimize farklı modelde 3 adet karavanın içlerini gezerek son verdik. Tabii böyle çok normal bir şeymiş gibi söyledim ama videolarda da göreceksiniz insan girdiği odanın karavan olduğuna inanamıyor. İnsan önce dışarıdan bakınca bu kadar küçük görünen bir kutunun içine bir evi nasıl sığdırabildiklerine şaşıyor sonra düşünülen ayrıntılara. Gerçekten küçücük yerlerde yapabildikleri şeyleri gördüğümde ben bile çok şaşırdım. Hani zaten neler yapılabildiğini biliyordum ama bu kadar ince ayrıntının bir arada olabileceği aklıma gelmezdi. Bir de tüm bunların lüks olması, konfordan ödün vermiyor olması cabası. Videoda üç adet Adria marka karavanı gezdik. Gezdiğimiz karavanlardan biri motokaravandı. İki farklı çekme karavanı da inceleme fırsatımız oldu.

Karavan incelemeleri

Aydos karavan (Adria Karavan Türkiye Distribütörü)

Youtube kanalıma abone olarak gelecek videolara anında ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda karavanda yaşarken veya karavanla seyahat ederken gelir elde etmek için neler yapmayı planladığımdan bahsedeceğim. Haftaya pazartesi aynı yerde, serinin bir başka yazısında görüşmek dileğiyle. Bu süreçte bahsetmemi istediğiniz özel bir konu varsa yorum yazarak iletebilirsiniz.


T5 karavan yapımını youtube kanalından takip etmeyi unutma!


Karavan Yapımı serisinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad