Karavan Yapımı Pişmanlıkları Vol1: Nelerden Pişman Olduk?

Karavan Yapımı Pişmanlıkları Vol1: Nelerden Pişman Olduk?

Karavana dönüştürdüğümüz Volkswagen T5 aracımızı kullanmaya başladığımızdan beri karavan iç dizaynının bizim isteklerimize ne derece cevap verip vermediğini de gözlemlemeye çalışıyoruz. Özellikle yaptığımız birkaç uzun turdan sonra karavan yapımındaki bazı tasarımların bizim için uygun olmadığını gözlemledik. Peki keşke bunu böyle yapmasaydık dediğimiz ve keşke şunu da yapsaydık dediğimiz şeyler neler oldu? Dilerseniz karavan yapımı pişmanlıkları videosunu izleyebilir ya da yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Tuvalet ve Duş

Birçok insan tuvalet ve duşla ilgili pişmanlığımız olduğunu düşünüyor ama bunlarla ilgili hiçbir pişmanlığımız yok! Özellikle tuvalet konusunda yolda karşılaştığımız bazı zorlukları alternatif tuvalet ürünleriyle kolayca çözdük.

Aracımızı karavana dönüştürmeye başladığımızda projemize tuvalet ve duşu dahil etmemiştik çünkü aracımız çok küçüktü. Uzun zamandır kamp yaptığımız ve farklı şekillerde seyahat etmeyi deneyimlediğimiz için duş ve tuvalet işini kolayca halledeceğimizi düşünmüştük. Çıktığımız ilk uzun tur olan Ege Turu boyunca tuvaletle ilgili yaşadığımız bazı sıkıntılar bizi bir alternatif bulmak zorunda bıraktı. Aracımız küçük olduğu için karavanda kullanabileceğimiz portatif tuvalet ve duş ürünlerini bulduk ve bu sorunu böylece hallettik.

Siz de karavanda kullanabileceğiniz portatif duş ve tuvalet ürünlerine buradan göz atabilirsiniz.

En büyük sorunumuz çalışma alanı!

Karavanla ilgili en büyük pişmanlığımız bir çalışma alanımızın olmaması. Evet doğru duydunuz. Tuvalet ya da duş değil. Karavanla ilgili tek büyük sorunumuz şimdilik bu.

Tüm işlerimiz online olduğu için bilgisayarlarımızla rahatça çalışabileceğimiz bir ortama çok ihtiyacımız oluyor. Özellikle yağışlı ve soğuk havalarda içeride. vakit geçirmemiz gerektiğinde bir masanın eksikliğini çok hissediyoruz.

Aracımızın mobilyasında bilgisayarlarımızı koyabileceğimiz bir masa yok. Normalde tezgah kısmından açılmasını planladığımız masayı ne yazık ki pratikte mümkün olmadığı için yapamadık. Depolama alanına çok fazla ihtiyaç duyacağımızı düşünerek tezgah boyundan kıstığımız için koltukta otururken aynı anda tezgahta da çalışamıyoruz. Benzer şekilde bu durum arabanın içinde yemek hazırlamamızı da zorlaştırıyor.

Haliyle her seferinde seyyar bir masa açmamız gerekiyor ki bu durumda da dolaplara erişimimiz kısıtlı hale geliyor. İşte şimdilik karavan yapımı pişmanlıkları arasında en büyük sorunumuz bu ve bir alternatif üretmek için uğraşıyoruz. Sizin de önerileriniz varsa yazının sonundaki yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar