Decathlon Quechua hamak incelemesi 

Decathlon Quechua hamak incelemesi 

Beni sosyal medyada takip edenler hamağın hayatımın vazgeçilmez bir unsuru olduğuna da yakından şahitlik ediyorlar. Devamlı paylaştığım ve çok severek kullandığım Ticket To The Moon hamağımın diğer hamaklardan ne farkı olduğu da sıkça soruluyor. Eğer sık sık hamak kullanmıyorsanız, hamak sizin için nadiren katıldığınız doğa aktivitelerinde arada bir kullanılan bir ekipmansa ayrıntıları ve teknik özellikleri çok da önem arz etmiyor. Hatta böyle durumlarda dışarıdan bakıldığında bütün hamaklar birbirlerinin aynısıymış gibi gelebiliyor. Ama durum pek de öyle değil. Bana nasıl olduğu en sık sorulan hamaklardan biri Decathlon hamak. Aradaki farklılıkları görüp kişisel kullanımınıza en uygun hamağı seçebilmeniz için Decathlon Quechua hamak incelemesi ile karşınızdayım.

Decathlon Quechua hamak özellikleri

Hamak Ölçüleri

Decathlon Quechua hamağın biri basic olarak geçen tek kişilik hamak diğeri de iki kişilik hamak olmak üzere yalnızca iki ölçüsü mevcut.

Decathlon Quechua basic hamak teknik bilgiler

Hamağın iki ölçüsü olduğunu yukarıda belirttim. Aşağıda yazan ilk bilgiler tek kişilik basic hamak bilgileri, ikinci bilgiler ise iki kişilik hamak bilgileri.

Ağırlık: 415 gr / 950 gr

Ölçüler: 260 x 152 cm / 280 X 175 cm

Maksimum yük: 110 kg / 220 kg

Kumaş özellikleri

Decathlon Quechua hamağın kumaşı polyester. Web sitelerinde tam olarak şöyle belirtmişler: “Yumuşak dokulu polyester ile rahat uyku yüzeyi” Ancak kişisel olarak bu kumaşı rahat bulmuyorum. Yine de bunun sebebi büyük ihtimalle kumaşları çok daha iyi olan hamaklar kullanmış olmam. Çünkü bu daha iyi hamakları kullanmadan önce Quechua hamağın kumaşı beni bu kadar rahatsız etmiyordu.

Bağlantı noktaları

decathlon quechua hamak incelemesi

Hamağın bağlantı noktaları (Fotoğraf Decathlon’un kendi sitesinden alınmıştır.)

Decathlon Quechua hamağın bağlantıları bildiğimiz halat tarzı iplerden oluşuyor. Kurulumu pratik olmadığı gibi bu tarz ipler ağaçlara zarar veriyor. İki bağlantı noktası arası maksimum 4 metre olabilir. Bu da son derece kısa bir mesafe demek.

Taşınma kolaylığı

decathlon quechua hamak incelemesi

Hamağın taşıma çantası (Fotoğraf Decathlon’un kendi sitesinden alınmıştır.)

Hamak kendi cebine katlanabiliyor ve küçük bir hale geliyor. Çift kişilik hamak değil belki ama tek kişilik hamak az yer kapladığı ve hafif olduğu için çantada taşıması oldukça kolay.

Garanti

Her iki hamak da 2 yıl boyunca garantili. Profesyonel hamak markalarıyla kıyaslandığında bu süre oldukça az kabul edilebilir ama yine de ürünün sınıfı düşünüldüğünde hiç yoktan iyidir.

Decathlon Quechua hamak için pratik tüyo

Eğer hamak kurulumunu daha pratik hale getirmek ve hamağın kurulum mesafesini artırmak isterseniz piyasada satılan çekeri yüksek kaliteli sıkma perlonlarından satın alabilirsiniz. Bahsettiğim perlonlar spanzet tarzı, sağda fotoğrafı olan perlonlar. İsimleri gerdirme kayışı, bagaj kemeri olarak da geçiyor. Bu perlonlar yardımıyla hamağı dilediğiniz uzaklıkta kurabileceğiniz gibi hamağın kendi iplerini devamlı bağlama derdi olmadan kurulumu pratik hale getirebilirsiniz. Ayrıca perlonlar ağaçlara zarar vermez.


 

Avantajları

 • Uygun fiyat
 • Günlük kullanımda rahat
 • Kolay taşınma
 • 2 yıl garanti
 • Makinede yıkanabilir

Dezavantajları

 • Kurulumu pratik değil
 • Düğüm bilmiyorsanız düşme tedirginliği var
 • Uzun mesafede kurulamıyor
 • Boyutları küçük
 • Kişiye özel renk seçimi yapılamıyor
 • Sudan ve havadan etkilenir
 • Uyumak için rahat değil
 • İpler ağaçlara zarar verir (Perlon tercih edilmeli)
 • Kumaş yapısı
 • Çift kişilik hamak çok ağır
 • Güneş ve yağmurdan etkilenir

Sonuç: Verilen parayla sahip olunabilecek iyi bir hamak ancak uzun süreli kullanımlar, hamak kapları ve keyifçilik için uygun değil.


Decathlon Quechua hamak incelemesi ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlara yazabilirsiniz.


Güncel paylaşımlardan, seyahatlerden ve etkinliklerden anında haberdar olmak için beni Instagramdan takip etmeyi unutmayın! https://instagram.com/melkeontheroad

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

2 Yorum

 • Metin
  6 Eylül 2019, 16:55

  Merhaba, sizin incelemelerinizi de dikkate alarak Decathlon’dan çift kişilik hamak satın aldım.
  İncelemenizde yer alan tek kişilik hamak ile çift kişilik hamak arasında çok fark var.
  Çift kişilik model perlon ve karabina ile kuruluyor. (ağaç dostu)
  Tek kişilik model 4 metreye kurulabilirken çift kişilik model 6 metreye kadar kurulabiliyor.
  Fiyat-performans ürünü olarak tercih edilebilir. Ben çok memnun kaldım.
  İncelemeyi okuyacak olanlara faydası olur diye yorum bırakıyorum.
  Paylaşımlarınız çok keyifli ve bilgilendirici. Teşekkürler…

  CEVAPLA
  • Melke@Metin
   6 Eylül 2019, 17:24

   Merhaba! Yorumunuz için çok teşekkürler. Kesinlikle almayı düşünenlere yardımı dokunacaktır. Bahsettiğiniz hamak ağırlığı nedeniyle bana çok cazip gelmemişti. Ama bu kadar memnun kaldığınızı duyunca incelenmesi gereken bir ürün olduğuna karar verdim. Umarım ben de en kısa zamanda inceleyip paylaşırım. Katkınız için tekrar teşekkürler. Hamağınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle!

   CEVAPLA

Yeni Yazılar