Her Bütçeye Uygun Kamp Hamakları

Her Bütçeye Uygun Kamp Hamakları

Hamağın yaşattığı mutluluğu ve huzuru daha önce hiç deneyimlediniz mi? İki ağacın arasında gökyüzüne bakarak dinlenmenin ya da uyumanın tadını başka ne verebilir? Geceleri gökyüzünü izleyerek uyumak yada gün içinde keyif yapmak için hamağa uzanmak kadar kıymetli çok az şey var bu hayatta. Bu muhteşem deneyimi yaşamak içinse ihtiyacınız sadece kendinize zaman ayırmak ve bir hamağa sahip olmak. İşte sizin için özenle hazırladığım her bütçeye uygun kamp hamakları listesi!

Kamp Hamakları

File Hamak

kamp hamakları

File hamaklar görünüş itibariyle nostaljik örgü hamaklara benzer. Ancak bu hamaklar daha çok file yapısında olan hafif hamaklardır. Çok tercih edilmeseler de az yer kaplamaları nedeniyle ön plana çıkarlar. Bütçe olarak diğer hamaklara göre daha ucuz olan bu hamak tipi altınıza sereceğiniz bir mat ile size keyifli saatler yaşatabilir.

Naylon Kumaş Hamaklar

kamp hamakları

Bu hamaklara istediğiniz gibi rahatça yayılabilir, manzarayı izleyip keyif yapabilirsiniz. Toplandığında orta büyüklükte bir çantaya rahatça sığan bu tarz hamaklar yanınızda sürekli bulundurmak için avantajlı. Üstelik hamak demiri kullananlar için de genişlik açısından harika olduklarını söyleyebiliriz.

Nostaljik Örgü Hamaklar

Bu hamaklar kamp için çok avantajlı olmamakla birlikte fiyatlarının uygun olması itibariyle keyif yapmak için alınabilecek hamaklardandır. Ancak hem uzun süre üzerinde yatmanın kolay olmaması, hem ıslandığında kurumaması hem de toplandığında bir kamp sandalyesi boyutlarında olması nedeniyle çok kullanışlı sayılmazlar.

Paraşüt Kumaş Hamaklar

kamp hamakları

En rahat hamak türlerinden olan paraşüt hamak tam siz, keyfiniz ve kahyası için ideal. Hem genişlikleri, hem uzunlukları ve hem de rahatlıkları göz önünde bulundurulduğunda kamp için en uygun hamaklardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte dayanıklı yapısı, hafifliği, küçülebilmesi ve hızlı kuruması gibi etkenler de bu hamakları ön plana çıkarıyor. Üstelik bu hamaklar cibinlikle kullanmaya da çoğu zaman uygun oluyorlar.

Kanvas Hamaklar

kamp hamakları

Kanvas kumaştan yapılan hamaklar görüntüleri itibariyle çok şık olsalar da hızlı kurumuyor olmaları ve kolay taşımaya müsait olmamaları onları dışarda kulanmak için daha az popüler yapıyor. Yine de eğer aracınız varsa, yağışsız bir havada konaklayacaksanız ve fotoğraf çekmek istiyorsanız bu hamaklar işinizi görebilir.

Cibinlikli Hamaklar

kamp hamakları

En iyi kamp hamakları sıralamasında ilk sıralarda yer alan hamak bence cibinlikli hamak. Çoğu zaman paraşüt kumaşla birleşen cibilikli hamaklar kamp için son derece konforlu ve güvenli. Uyurken börtü böcekten ya da sineklerden korkmaya hiç gerek yok. Küçük çantası, cibinlikli oluşuyla rahatça kendinizi şımartabilir, böceksiz sineksiz deliksiz bir uyku çekebilirsiniz.

Su Geçirmez Gölgelikli Hamak

Cibinlik konforunun üstüne çıkılmaz zannediyorsanız size bir haberim var. Hem cibinlikli hem de su geçirmez gölgelikli hamaklarla kamp deneyiminizi bir seviye daha üste çıkarabilirsiniz. Hiç çadır kurmadan konaklama yapmaya müsait olan bu hamak konforlu ve pratik bir kamp için aradığınız şey olabilir.

Sandalye Hamak

pratik kamp salıncağı

Bu hamakların yanında daha cool ve dikkat çekici bir hamak arıyorsanız sandalye hamak ile harika gözükebilirsiniz. Daha çok keyif yapmalık, uzun uzun manzara izlemelik olan bu hamakların uyumaya pek elverişli olduğunu söyleyemeyiz ama yine de ayaklarınızı uzatıp kahvenizi yudumlamak, kitabınızı okumak isterseniz bu hamaklardan mutlaka bir tane edinin.

Sizin için seçtiğim her bütçeye uygun kamp hamaklarını görmek için buraya tıkayın.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar