Yıllardır Oynamaktan Sıkılmadığım Popüler Oyunlar

Yıllardır Oynamaktan Sıkılmadığım Popüler Oyunlar

Hepimizin geçmişinde karanlık bir dönem olmuştur. Benim de yıllar önce, özellikle lise ve üniversite yıllarımda, popüler oyunlar oynamakla geçen böyle bir karanlık dönemim oldu. Oyun oynayarak geçirdiğim gecelerin kaydını şahsen ben tutamadım. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bir dönem The sims crack nasıl yapılır, CS 1.6 indir, GTA tank şifresi, Need for Speed playlist gibi tamlamalar arama motorunda en çok aradığım şeylerdi.

Şimdi eskisi kadar sık oyun oynamıyor olsam da hala oynadığım bazı oyunlar var. Yıllardır oynamaktan sıkılmadığım bu beş oyunu sizinle de paylaşmak istedim. İşte o oyunlar ve beni ele geçiren tarafları!

The Sims

popüler oyunlar

2000 yılında ilk çıktığından beri The Sims, hala oynadığım popüler oyunlar listesinde ilk sırada yer alıyor. Grafiklerin gözümüzü kanattığı o yıllardan, grafikler konusunda destan yazılan 2022 yılına kadar bu oyunu oynamaktan hiç vazgeçmedim. Birinci oyunda her ne kadar yapılacak pek fazla şey olmasa da, oyun birkaç eşyanın etrafında dönüyor olsa da o yıllar için müthiş bir oyundu. Şu anda en son serinin dördüncü oyunu çıktı ve yapılacak sayısız şey var.

The sims oynarken en çok farklı evler inşa etmeyi ve ev dekorasyonu yapmayı seviyorum. Özellikle son yıllarda youtube’da ne kadar değişik şeyler yapan insanlar olduğunu keşfettikçe ev dekorasyonu kısmından daha büyük keyif almaya başladım. Artık yaşam simülasyonu kısmı pek ilgimi çekmiyor ama oyun bu anlamda da çok fazla seçenek sunuyor. Eğer siz de The Sims oynuyorsanız yorumlarda linkinizi paylaşın, birbirimizi ekleyelim!

Euro Truck Simulator

Tır sürme hayaliyle geçen yılların ardından beni mutlu eden en güzel oyunların başında geliyor Euro Truck Simulator. Her ne kadar henüz Avrupa haritasının çoğu yerini keşfetmemiş olsam da bu oyunu oynamayı çok seviyorum. Özellikle radyo dinleyerek geçen uzun yollar, uykum gelince dinlenmem için uyarı veren tır saatim ve yediğim cezalar beni gerçek bir yaşamdaymışım gibi mutlu ediyor. Yıllarca oyunda tır sürdüm ama bu sene artık tır ehliyetimi alacağım ve gerçek maceralara doğru yola çıkacağım!

Counter Strike

Counter-Strike 1.6 indir

Ortaokul yıllarımın katili Counter Strike. Böyle diyorum çünkü bu oyun öğleden sonra okuldan kaçıp internet kafeye gitmek gibi bir alışkanlık edinmeme sebep olmuştu. Özellikle arkadaş grubuyla oynanabilen bir oyun olması yüzünden, Counter Strike oynanan zamanlar o yılların en sosyal zamanlarıydı. Eğer o yıllara geri dönmek isterseniz  Counter-Strike 1.6 indir linkini ziyaret edip oyunla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

League Of Legends

popüler oyunlar

Şu dünyada hem çok sevdiğim hem de nefret ettiğim bir oyun varsa o da League of Legends’tır. Çok seviyorum çünkü keyifli bir oyun. Nefret ediyorum çünkü bir kere oynamaya başlayınca insan kendini durduramıyor. Bir oturuşta iki kilo çekirdek yemekle eşdeğer bir lanet League of Legends oynamak. Bu açıdan online bir oyun olmasına seviniyorum çünkü özellikle seyahat ederken kısıtlı internetin olduğu zamanlarda oynamak mümkün değil. Bu sayede oyunun içinde kaybolmak bir seçenek olmaktan çıkıyor.

Need for Speed

popüler oyunlar

Araba yarışlarını seven biri olarak Need for Speed oynamaktan ne kadar keyif aldığımı anlatmam mümkün değil. Bu oyun lise yıllarında en sevdiğim oyunlar arasındaydı. Yeri geldi birbirinden lüks arabaların dizaynlarına aşık olduk yeri geldi müzik listelerini indirip ipodlarımızda dinledik. Özellikle Need for Speed Underground ve Most Wanted serinin en sevdiğim oyunlarıydı.


Aslında belki uzun yıllar oynamaktan keyif aldığım Call of Duty, Crysis, Grand Theft Auto gibi popüler oyunlar da listede olmalıydı ama bu oyunları diğerleri kadar çok sevdiğimi söyleyemem. Öte yandan sevmediğim oyunlar da değiller. Bulduğumda oynarım ama gidip de yeni oyunu çıktı mı acaba diye kontrol etmem örneğin. Yani bunu tam olarak nasıl tarif etmek gerekir bilmiyorum ama şöyle açıklayabilirim sanırım: Ara ara google’a girip Counter-Strike 1.6 indir yazmışlığım vardır ama aynı şeyi COD, GTA ya da Crysis için yapmadım.

Her neyse bunlar benim zamanımı öldürmem gerektiğinde hiç kuşku duymadan koşup oynadığım oyunlar. Bazen saatlerce, bazen günlerce oynuyorum, bazense aylarca açıp bakmıyorum. Ama oynamasak da, açmasak da orada bir oyun var uzakta, biliyorum.

Sizin favori oyunlarınız neler? En çok hangi oyunları oynuyorsunuz? Çok uzun yıllardır hala oynamaktan bıkmadığınız oyunlar varsa aşağıda yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. 🙂

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar