Glamping ile Kamp Arasındaki Farklar Nelerdir?

Glamping ile Kamp Arasındaki Farklar Nelerdir?

Son yılların yükselen trendi glamping, doğada vakit geçirmenin en lüks yollarından biri. Özellikle kamp yaparken konforundan ödün vermek istemeyenler için harika bir fırsat sunan glamping, birçok yönüyle sıradan çadır kamplarından ayrılıyor. Eğer henüz bir glamping deneyimini sıradan çadır kamplardan ayıran temel unsurların neler olduğunu bilmiyorsanız gelin glamping ile kamp arasındaki farklar nelermiş yakından bakalım.

Glamping ile Kamp Arasındaki Farklar : 6 Temel Fark

Glamping konforlu bir konaklama sunar.

Glamping ile kamp arasındaki farklar

Kamp yapmaya gittiğinizde, genellikle kendi çadırınızı ve kamp alanınızı hazırlamak zorunda kalırsınız. Eğer aile boyu devasa bir çadır kullanmıyorsanız küçük bir alana sığmak zorundasınızdır. Glamping ise konaklama yerinizi hazır bulmak ve bu kamp alanında birçok imkandan faydalanabilmek anlamına gelir. Bir kamp alanında kiralayacağınız glamping çadırları genellikle elektrik, su, ısıtma gibi olanaklara sahiptir.

Glamping çadırlarında evinizdeymiş gibi uyuyabilirsiniz.

Glamping ile kamp arasındaki farklar

Sıradan bir kampta uyku zamanı geldiğinde büyük ihtimalle küçük bir uyku tulumunun içine girmeniz gerekir ve rahatınıza ne kadar düşkün olduğunuza bağlı olarak sünger bir mat ya da şişme bir mat kullanırsınız. Ama glamping çadırları geniş iç alana sahip oldukları için genellikle evinizin konforunda koca bir yatağa ya da çift kişilik bir şişme mata sahip olabilirler. Normal bir yatağın ve mis gibi nevresimlerin tadını çıkararak uyuyabilirsiniz.


Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kampta Rahat Uyumak İçin Bunları Yapın


Özel duş ve tuvaletin tadını çıkarabilirsiniz.

Kamp yaparken tuvalet ve duş söz konusu olduğunda, ormandaki bir ağaçla ya da portatif tuvalet çözümleriyle idare etmeniz gerekebilir. Bazı kamp alanlarındaysa komşularınızla paylaşabileceğiniz ortak bir tuvalet ve duş vardır. Hepsi olmasa da çoğu glamping tesisi çadırınızın yakınlarında rahatça gidip gelebileceğiniz kişisel banyo ve tuvalet hizmeti sunar.


Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kampta Tuvalet ve Duş İhtiyacı Gidermek


Totonuz donmadan kamp yapabilirsiniz.

Glamping ile kamp arasındaki farklar

Glamping ile kamp arasındaki farklar dendiğinde en önemli farklardan biri de ısıtmadır. Sıradan kamplarda çadırın içinde sıcak kalmak, doğru giyinmeye ve doğru ekipmanları kullanmaya bağlıdır. Isı derecesi doğru seçilmiş olan uyku tulumunuzun içine termal içlikle girerek vücut ısınızı koruyabilirsiniz. Çoğu glamping çadırı, odun sobası gibi ısınma seçenekleri içerir. Böylece günün sonunda çadırınıza gittiğinizde pijamalarınızla keyifli ve sıcak bir uyku çekebilirsiniz.


Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kampçılık Hakkında Her Şey: Kamp Malzemesi Listeleri & Kamplarda Sıcak Kalmak İçin Tüyolar


Glamping, sosyal medya için sayısız içerik çıkarmanızı sağlar.

Glamping ile kamp arasındaki farklar

Özenle hazırlanmış glamping çadırları ve çadırın çevresindeki peyzaj düzenlemesi, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceğiniz sayısız güzel içerik edinmenizi de sağlar. Yani bu madde glamping ile kamp arasındaki farklar dendiğinde akla ilk gelen maddelerden biri olmasa da eğer sosyal medya hesaplarınıza içerik çıkarmak gibi bir amacınız varsa, glamping tercih edebileceğiniz en güzel görseller veren konaklama şekillerinden biridir.

Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

Yeni Yazılar