Kampçılık Hakkında Her Şey | Kamp Malzemeleri Listesi, Kamp Tavsiyeleri, Kamp Yerleri

Kampçılık Hakkında Her Şey | Kamp Malzemeleri Listesi, Kamp Tavsiyeleri, Kamp Yerleri

Herkese merhaba! Bu yazıda, kampçılık hakkında her şey elinizin altında olsun diye bugüne kadar yazdığım bütün yazıları bir araya topladım. Ayrıca her bütçeye uygun kamp malzemesi tavsiyelerimi de yazının sonuna ekledim. Sizin için hazırladığım listelerde 2 mevsimlik, 3 mevsimlik ve 4 mevsimlik fiyat performans odaklı kamp malzemelerini inceleyebilirsiniz.

Böylece hem özellikle ilk defa kamp yapacak olanlara kolay erişebilecekleri kapsamlı bir rehber hazırlamış olmak hem de ihtiyacınız olabilecek bilgileri bir arada sunmak istedim. Burada okuyacağınız yazıların hiç biri uyduruk stok yazılardan değil, önce onu söyleyeyim. Hepsi bizzat kendi tecrübelerime ve araştırmalarıma dayanarak hazırladığım yazılar. Hani sorarsanız hiç mi kendin tecrübe etmediğin bir şey yazmadın diye tek bir yazı söyleyebilirim; o da vahşi hayvanlarla ilgili olan yazı. Bugüne kadar çakal ve tilki dışında hiçbir yaban hayvanıyla yolum kesişmedi, allah kesiştirmesin. Dolayısıyla o yazıyı da yolu yaban hayvanlarıyla kesişmiş ya da bu konuda uzman olan insanların bilgilerinden faydalanarak hazırladım.

Bu yazıda neler var?

Bu yazıda neler yok?

Bu yazıda temel olarak kampçılık hakkında bilmeniz gereken her şey var. Hangi ekipman neye göre seçilir, bir ekipmanda dikkat etmeniz gereken özellikler nelerdir, kamp malzemeleri nelerdir, ucuz kamp malzemesi nasıl bulunur, kış kamplarında işinize yarayacak tüyolar nelerdir gibi bilgilerin yanı sıra pratik kamp yemekleri ve kamp yerleri ile ilgili bilgiler de bulabileceksiniz.

Özellikle ekipmanlarla ilgili olan yazıların hiçbirinde Bolu’da kampa gideceksen x marka tulumu al, yazın bu marka çadırı kullan gibi pazardan elma seçer gibi hazırlanmış malzeme listeleri yok. Çünkü nasıl bir ekipman alacağınızı ben söyleyemem. Ama yazının sonunda paylaştığım listeler arasından kendi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre ekipmanınıza karar verirsiniz. 


Biliyorum ekipman dünyası çok büyük bir dünya ve birçok malzemeyi geniş fiyat aralıklarında görmek insanın kafasını karıştırıyor. Yazıların bazıları uzun ve çok fazla bilgi içeriyor, bunun da farkındayım. Ama kendiniz için en doğru olan şeyi siz bulacaksınız, o yüzden bu konuda kafa patlatması gereken de sizsiniz. Yine de yazının sonunda paylaştığım farklı segmentlerdeki ekipman listelerine göz atmak göz atmak farklı ürün özellikleri ve maliyetleri ile ilgili aşağı yukarı bir fikir edinmenize yardımcı olacak. 

Son olarak, yazının içinde link verdiğim her şey yeni bir sekmede açılacak, yani bir şeylere tıkladığınızda bu sayfayı kaybetmeyeceksiniz. O yüzden özgürce her şeye tıklayabilirsiniz, rahat olun. Kampçılık hakkında her şey yazısında umarım ihtiyacınız olan şeyleri bulabilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. (Metinlerin yanı sıra görsellere tıklamak da sizi ilgili yazılara götürecek.) 

Kamp Malzemesi Seçerken Dikkat Edilecekler

Kamp Çadırı

Uyku Tulumu

Kamp matı


Bu yazıda çadırların özellikleri, hangi çadır hangi mevsim için uygundur, su geçirmezlik nedir, çadır polleri ve kazıkları nasıl olmalıdır gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Uyku tulumu derecesi nedir, hangi mevsimde hangi tulumlar kullanılır, tulum nasıl kullanılır, dolgu malzemesi neye göre seçilir gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Mat seçerken dikkat edilecekler yazısında matların özellikleri, mevsime göre mat seçimi, şişme mat ve sünger mat arasındaki farklar hakkında bilgi alabilirsiniz.


Detaylı bilgi için tıkla


Detaylı bilgi için tıkla


Detaylı bilgi için tıkla

Kamp Malzemeleri Hakkında İşinize Yarayacak Diğer Yazılar

Kamp Mutfağı

Kamp mutfak malzemeleri

Kamp Yemekleri
Kamplarda yemek hazırlarken kullanabileceğiniz pratik kamp malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi için görsele ya da buraya tıklayabilirsiniz.

Kamplarda yemek yapmak çok zor mu geliyor? Kampta hazırlayabileceğiniz pratik yemekler hakkında bilgi almak için görsele ya da buraya yıklayabilirsiniz.

Kamplarda İşinize Yarayacak Bilgiler

Kampta Vahşi Hayvanlar

Kampta Sinek ve Haşereler

Kampta Rahat Uyumak


kampta rahat uyumak

Kamp Yeri Seçimi Hakkında Bilgiler

Yağmurda Kamp Yapmak

Kampta Doğayı Korumak


dünyamızı korumak

Kampta Tuvalet İhtiyacı Gidermek

Güvenli Kamp Ateşi Yakmak

Ucuz Kamp Malzemeleri
kamplarda doğayı korumak


ucuz kamp malzemesi

Kış Kampı İçin Öneriler ve Kış Kampında Malzeme Seçimi
Detaylı bilgi için tıkla


Detaylı bilgi için tıkla


Detaylı bilgi için tıkla

Çadırda Sıcak Kalmak

Kışlık Malzeme Önerileri
Kış kamplarında çadırda sıcak kalmak için bilmeniz gereken her şey bu yazıda var. Yazıya ulaşmak için görsele ya da buraya tıklayabilirsiniz.

Kış kampları için malzeme seçerken dikkat edilmesi gerekenler için yazdığım yazıya ulaşmak için görsele ya da buraya tıklayabilirsiniz.

İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler


Detaylı bilgi için tıkla


Detaylı bilgi için tıkla

Kamp Hamağı Tavsiyeleri

Kamp Hamağı Seçimi

Hamakta Rahat Uyumak

Hamak İncelemeleri


hamakta rahat uyumak


hamakta sallanmanın faydaları


kamp hamağı seçerken dikkat edilecekler

Kamp Ekipmanı Öneri Listeleri

Sizin için incelediğim kamp malzemelerini 3 ayrı başlık altında topladım. Bu başlıklarda fiyat/performans ürünlerine, orta segmentte olup 4 mevsim rahatça kullanabileceğiniz kamp malzemelerine ve kış için özel olarak seçtiğim kamp malzemelerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda listelerdeki ürünlerin özelliklerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun kamp malzemelerine karar verebilirsiniz.

Listeler şu malzemeleri içeriyor: Çadır, uyku tulumu, mat, kafa feneri, kamp ocağı, kamp mutfak gereçleri, kamp sandalyesi, kamp masası, mevsime göre vücut ısıtıcıları, ateş yakmak için kullanılacak araç gereçler, aydınlatma, çakı/bıçak.

Ben Yeni Başladım: Fiyat/performans odaklı kamp malzemesi listesi

Bir Devamlı Kampçıyız:
3 mevsimlik orta segment kamp malzemesi listesi

Parası Neyse Verelim:
Kış kampı için 4 mevsimlik kamp malzemesi listesi


Bu listede yer alan çadır, uyku tulumu ve mat  sadece yaz ve ilkbahar aylarında yapacağınız kamplar için uygundur. Listedeki diğer malzemeler fiyat/performans odaklı olup her mevsimde kullanılabilir.

Bu listede yer alan çadır, uyku tulumu ve mat  ilkbahar, yaz, sonbahar ve ağır olmayan kış şartlarında kullanım için uygundur. Diğer malzemeler fiyat/performans odaklı olup her mevsimde kullanılabilir.

Bu listede yer alan çadır, uyku tulumu ve mat yüksek irtifa kampları hariç zorlayıcı kış koşullarında kullanmak için uygundur. Diğer malzemeler fiyat/performans odaklı olup her mevsimde kullanılabilir.


Listeyi görmek için tıkla


Listeyi görmek için tıkla


Listeyi görmek için tıkla

Kampçılık hakkında her şey yazısı burada sona erdi. Yorumlarınızla destek olmak isterseniz çok sevinirim. Herkese sevgiler ve iyi kamplar! 


Eğer yazdığım yazılardan haftalık olarak haberdar olmak isterseniz yukarıdaki görsele tıklayarak haftalık bültene abone olabilirsiniz. Spam mail göndermem, size bir şey satmaya çalışmam, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Basitçe o hafta blogda yazılan yazılar otomatik olarak mail adresinize gönderilir. Mailler bazen spam klasörünüze düşebilir, bu durumda spam klasörünüze bakmanız gerekir. Abone olanları öpüyor, haftalık bültenlerde görüşmek üzere diyorum.

İlgini Çekebilir

Yorum Bırak

E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

1 Yorum

  • paslanmaz çelik dış duş
    29 Aralık 2020, 06:02

    Yazma şeklini seviyorum. İyi iş!

    CEVAPLA

Yeni Yazılar